הראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר

הראל פנסיה וגמל · מודל חכ"מ אחר: חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון גבוה

23.9%
תשואה מצטברת שנה (חישוב שלנו)
73.8%
תשואה מצטברת 3 שנים
75.1%
תשואה מצטברת 5 שנים
0.01%
דמי ניהול ממוצעים בפועל במסלול (מצבירה)
1.6 מיליארד ₪
נכסים

נתוני אוגוסט 2026 כפי שדווחו לרשות שוק ההון. האחוזון מחושב על ידי סיגנל פנסיוני מתוך 28 מסלולים בקבוצת "מודל חכ"מ אחר: חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון גבוה". תשואות נומינליות ברוטו. תשואות עבר אינן מעידות על העתיד. מידע כללי, לא המלצה.

המסלול הזה מתאים לתיק שלכם? בדיקת תיק קצרה.

נעבור יחד על המסלול שלכם מול 28 המסלולים בקבוצה. בלי התחייבות.

תיאור המסלול

הראל פנסיה וגמל מנהלת את הראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר, מסלול בחיסכון לכל ילד שנמנה על קבוצת "מודל חכ"מ אחר: חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון גבוה". בדיווח של אוגוסט 2026 הנכסים עומדים על 1.6 מיליארד ש"ח.

דמי הניהול מצבירה, 0.01 אחוז, זהים לחציון הקבוצה.

התשואה הממוצעת השנתית היא 11.85 אחוז לחמש שנים ו 20.24 אחוז לשלוש שנים. בנתון לחמש שנים, המסלול מקדים כ 75 אחוז מהמסלולים בקבוצה. תשואות נומינליות ברוטו, נתוני אוגוסט 2026. תשואות עבר אינן מעידות על העתיד.

מדד שארפ של המסלול הוא 1.00, וסטיית התקן 11.86. שארפ מודד כמה תשואה עודפת התקבלה על כל יחידת תנודתיות. במדד שארפ המסלול נמצא באחוזון 62 בקבוצה.

דמי הניהול נשארו 0.01 אחוז מאז ינואר 2024. הנכסים עברו מ 673 מיליון ש"ח ל 1.6 מיליארד ש"ח. הגידול כולל תשואה והפקדות. לא כל שינוי הוא כניסת כסף חדש.

בחודש אוגוסט 2026 הצטרפו למסלול נטו כ 18 מיליון ש"ח (הפקדות פחות משיכות והעברות). נתון חודשי אחד, ולכן אינו מגמה.

נתוני ליבה

בעל שליטה
הראל השקעות בביטוח ושירותים פיננסיים
קבוצת התמחות
מודל חכ"מ אחר: חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון גבוה
תאריך הקמה
2016
תשואה מתחילת השנה
12.10%
תשואה חודשית
1.81%
ממוצע שנתי 3 שנים
20.24%
ממוצע שנתי 5 שנים
11.85%
מדד שארפ
1.00
אלפא
−0.12
דמי ניהול ממוצעים בפועל (מהפקדה)
0.00%

מיקום בתוך הקבוצה

מול 28 מסלולים באותה קבוצת התמחות. הסקאלה מ 0 עד 100.

תשואה 5 שנים75.1%
תשואה 5 שנים, אחוזון 75 מתוך 100. 75% מהמסלולים בקבוצה עם ערך נמוך יותר
תשואה 3 שנים73.8%
תשואה 3 שנים, אחוזון 88 מתוך 100. 88% מהמסלולים בקבוצה עם ערך נמוך יותר
מדד שארפ1.00
מדד שארפ, אחוזון 62 מתוך 100. 62% מהמסלולים בקבוצה עם ערך נמוך יותר
דמי ניהול ממוצעים בפועל0.01%
דמי ניהול ממוצעים בפועל, אחוזון 21 מתוך 100. 21% מהמסלולים בקבוצה גובים דמי ניהול גבוהים יותר

מקור: גמל נט, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דרך data.gov.il. נתוני אוגוסט 2026, נמשכו ב 07.10.2026. חישובי אחוזון, חציון ותשואת שנה: סיגנל פנסיוני.

תשואה מצטברת מאז ינואר 2024

מחושבת מהתשואות החודשיות שדווחו. ציר הזמן משמאל לימין.

תשואה מצטברת מינואר 2024 עד אוגוסט 2026: 70.3%−10%0%10%20%30%40%50%60%70%80%01/2407/2401/2507/2501/2607/2670.3%
תשואה מצטברת מינואר 2024 עד אוגוסט 2026: 70.3%. פירוט חודשי בטבלה שמתחת לגרף.
הצגת נתוני הגרף בטבלה
תשואה מצטברת בסוף כל חודש, נומינלית ברוטו
חודשתשואה מצטברת
ינואר 2024−0.3%
פברואר 20244.2%
מרץ 20248.3%
אפריל 20244.8%
מאי 20247.1%
יוני 20247.9%
יולי 202410.3%
אוגוסט 202411.9%
ספטמבר 202415.1%
אוקטובר 202415.3%
נובמבר 202419.3%
דצמבר 202420.2%
ינואר 202523.5%
פברואר 202522.1%
מרץ 202519.2%
אפריל 202520.3%
מאי 202526.6%
יוני 202533.4%
יולי 202535.4%
אוגוסט 202537.4%
ספטמבר 202542.7%
אוקטובר 202546.4%
נובמבר 202549.1%
דצמבר 202551.9%
ינואר 202659.6%
פברואר 202661.6%
מרץ 202653.8%
אפריל 202668.2%
מאי 202674.9%
יוני 202671.0%
יולי 202667.3%
אוגוסט 202670.3%

מקור: גמל נט, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דרך data.gov.il. נתוני אוגוסט 2026, נמשכו ב 07.10.2026. חישובי אחוזון, חציון ותשואת שנה: סיגנל פנסיוני.

חשיפות

כאחוז מנכסי המסלול.

מניות
98.8%
חו"ל
77.4%
מטבע חוץ
23.2%

דמי ניהול מול חציון הקבוצה

ממוצע בפועל במסלול זה
0.01%
חציון הקבוצה
0.01%

הפרש מול החציון, בנקודות אחוז: 0.00

חישוב עלות במחשבון

מקור

רשות שוק ההון, גמל נט ופנסיה נט, דרך data.gov.il. חודש דיווח: אוגוסט 2026.

איך מחושבים האחוזונים

שאלות נפוצות

לכל השאלות
מה דמי הניהול בהראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר?

דמי הניהול הממוצעים בפועל במסלול הם 0.01 אחוז בשנה מהצבירה. זה ממוצע מדווח, לא בהכרח מה שעמית מסוים משלם.

החציון בקבוצה "מודל חכ"מ אחר: חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון גבוה" (28 מסלולים) הוא 0.01 אחוז.

בנוסף יש דמי ניהול מהפקדה בשיעור ממוצע של 0.00 אחוז מכל הפקדה.

בהנחות להמחשה (100,000 ש"ח, 20 שנה, תשואה ברוטו של 4 אחוז), ההפרש מול חציון הקבוצה מצטבר לכ 0 ש"ח. את ההנחות אפשר לשנות במחשבון.

מה התשואה של הראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר?

לחמש שנים התשואה הממוצעת השנתית היא 11.85 אחוז.

לשלוש שנים היא 20.24 אחוז.

התשואות נומינליות ברוטו, נתוני אוגוסט 2026. תשואות עבר אינן מעידות על העתיד.

איפה הראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר ביחס למסלולים אחרים בקבוצה?

בתשואה ל 5 שנים, התשואה של המסלול גבוהה מזו של 75 אחוז מהמסלולים האחרים בקבוצה "מודל חכ"מ אחר: חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון גבוה" (28 מסלולים).

בתשואה ל 3 שנים, היא גבוהה מזו של 88 אחוז מהמסלולים.

דמי הניהול במסלול נמוכים מאלה של 21 אחוז מהמסלולים האחרים בקבוצה.

אחוזון הוא מיקום בתוך הקבוצה, לא ציון איכות.

מה מדד שארפ וסטיית התקן של הראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר?

מדד שארפ של המסלול הוא 1.00.

סטיית התקן, שמודדת את תנודתיות התשואה, היא 11.86.

במדד שארפ המסלול נמצא באחוזון 62 בקבוצה.

שארפ מודד כמה תשואה עודפת התקבלה על כל יחידת תנודתיות. פירוט במאמר על גמל נט ופנסיה נט.

מה קרה בהראל חיסכון לילד, חוסכים המעדיפים סיכון מוגבר מאז ינואר 2024?

דמי הניהול נשארו 0.01 אחוז מאז ינואר 2024.

הנכסים עברו מ 673 מיליון ש"ח ל 1.6 מיליארד ש"ח. הגידול כולל תשואה והפקדות, ולא כל שינוי הוא כניסת כסף חדש.

בדיקת תיק, בלי התחייבות

מה קורה אחרי שתשאירו פרטים

  1. נחזור אליכם בטלפון לשיחה קצרה.
  2. נעבור יחד על המסלול, דמי הניהול והתשואה של החיסכון שלכם.

שם, טלפון וגיל בלבד. לא שואלים כאן על יתרות או מספרי חשבון.