מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות

מיטב גמל ופנסיה · קרנות פנסיה

19.5%
תשואה מצטברת שנה (חישוב שלנו)
65.4%
תשואה מצטברת 3 שנים
94.7%
תשואה מצטברת 5 שנים
0.11%
דמי ניהול ממוצעים בפועל במסלול (מצבירה)
5.7 מיליארד ₪
נכסים

נתוני אוגוסט 2026 כפי שדווחו לרשות שוק ההון. האחוזון מחושב על ידי סיגנל פנסיוני מתוך 155 מסלולים בקבוצת "קרנות פנסיה". תשואות נומינליות ברוטו. תשואות עבר אינן מעידות על העתיד. מידע כללי, לא המלצה.

המסלול הזה מתאים לתיק שלכם? בדיקת תיק קצרה.

נעבור יחד על המסלול שלכם מול 155 המסלולים בקבוצה. בלי התחייבות.

תיאור המסלול

בקבוצת "קרנות פנסיה" בקרנות פנסיה יש 155 מסלולים. מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות של מיטב גמל ופנסיה הוא אחד מהם, עם 5.7 מיליארד ש"ח נכסים באוגוסט 2026.

דמי הניהול הממוצעים בפועל במסלול הם 0.11 אחוז בשנה. החציון בקבוצה הוא 0.15. דמי הניהול במסלול נמוכים מאלה של 89 אחוז מהמסלולים האחרים בקבוצה ("קרנות פנסיה", 155 מסלולים). בהנחות להמחשה (100,000 ש"ח, 20 שנה, תשואה ברוטו של 4 אחוז), ההפרש מול החציון מצטבר לכ 1,700 ש"ח. בנוסף יש דמי ניהול מהפקדה בשיעור ממוצע של 1.25 אחוז מכל הפקדה.

לחמש שנים ממוצע של 14.26 אחוז בשנה. לשלוש שנים 18.25 אחוז. בנתון לחמש שנים, המסלול מקדים כ 100 אחוז מהמסלולים בקבוצה. תשואות נומינליות ברוטו, נתוני אוגוסט 2026. תשואות עבר אינן מעידות על העתיד.

מדד שארפ של המסלול הוא 1.04, וסטיית התקן 11.88. שארפ מודד כמה תשואה עודפת התקבלה על כל יחידת תנודתיות. במדד שארפ המסלול נמצא באחוזון 31 בקבוצה.

דמי הניהול נשארו 0.11 אחוז מאז ינואר 2024. הנכסים עברו מ 611 מיליון ש"ח ל 5.7 מיליארד ש"ח. הגידול כולל תשואה והפקדות. לא כל שינוי הוא כניסת כסף חדש.

בחודש אוגוסט 2026 הצטרפו למסלול נטו כ 221 מיליון ש"ח (הפקדות פחות משיכות והעברות). נתון חודשי אחד, ולכן אינו מגמה.

נתוני ליבה

בעל שליטה
מיטב דש השקעות
קרן אם
מיטב פנסיה מקיפה
קבוצת התמחות
קרנות פנסיה
תאריך הקמה
2015
תשואה מתחילת השנה
11.82%
תשואה חודשית
3.34%
ממוצע שנתי 3 שנים
18.25%
ממוצע שנתי 5 שנים
14.26%
מדד שארפ
1.04
דמי ניהול ממוצעים בפועל (מהפקדה)
1.25%
הפקדות נטו בחודש
221 מיליון ₪

מיקום בתוך הקבוצה

מול 155 מסלולים באותה קבוצת התמחות. הסקאלה מ 0 עד 100.

תשואה 5 שנים94.7%
תשואה 5 שנים, אחוזון 100 מתוך 100. 100% מהמסלולים בקבוצה עם ערך נמוך יותר
תשואה 3 שנים65.4%
תשואה 3 שנים, אחוזון 98 מתוך 100. 98% מהמסלולים בקבוצה עם ערך נמוך יותר
מדד שארפ1.04
מדד שארפ, אחוזון 31 מתוך 100. 31% מהמסלולים בקבוצה עם ערך נמוך יותר
דמי ניהול ממוצעים בפועל0.11%
דמי ניהול ממוצעים בפועל, אחוזון 89 מתוך 100. 89% מהמסלולים בקבוצה גובים דמי ניהול גבוהים יותר

מקור: פנסיה נט, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דרך data.gov.il. נתוני אוגוסט 2026, נמשכו ב 07.10.2026. חישובי אחוזון, חציון ותשואת שנה: סיגנל פנסיוני.

תשואה מצטברת מאז ינואר 2024

מחושבת מהתשואות החודשיות שדווחו. ציר הזמן משמאל לימין.

תשואה מצטברת מינואר 2024 עד אוגוסט 2026: 56.1%0%10%20%30%40%50%60%01/2407/2401/2507/2501/2607/2656.1%
תשואה מצטברת מינואר 2024 עד אוגוסט 2026: 56.1%. פירוט חודשי בטבלה שמתחת לגרף.
הצגת נתוני הגרף בטבלה
תשואה מצטברת בסוף כל חודש, נומינלית ברוטו
חודשתשואה מצטברת
ינואר 20241.8%
פברואר 20245.0%
מרץ 20246.3%
אפריל 20243.4%
מאי 20248.3%
יוני 202413.1%
יולי 202411.7%
אוגוסט 202411.8%
ספטמבר 202415.6%
אוקטובר 202415.0%
נובמבר 202419.0%
דצמבר 202419.6%
ינואר 202522.1%
פברואר 202517.9%
מרץ 202513.2%
אפריל 202513.3%
מאי 202520.7%
יוני 202526.6%
יולי 202528.5%
אוגוסט 202530.7%
ספטמבר 202537.5%
אוקטובר 202539.5%
נובמבר 202538.3%
דצמבר 202539.6%
ינואר 202643.2%
פברואר 202640.6%
מרץ 202634.6%
אפריל 202647.9%
מאי 202657.1%
יוני 202656.4%
יולי 202651.0%
אוגוסט 202656.1%

מקור: פנסיה נט, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דרך data.gov.il. נתוני אוגוסט 2026, נמשכו ב 07.10.2026. חישובי אחוזון, חציון ותשואת שנה: סיגנל פנסיוני.

חשיפות

כאחוז מנכסי המסלול.

מניות
69.7%
חו"ל
69.7%
מטבע חוץ
2.1%

דמי ניהול מול חציון הקבוצה

ממוצע בפועל במסלול זה
0.11%
חציון הקבוצה
0.15%

הפרש מול החציון, בנקודות אחוז: −0.04

חישוב עלות במחשבון

דמי ניהול בינואר 2024: 0.10%. כיום: 0.11%.

מקור

רשות שוק ההון, גמל נט ופנסיה נט, דרך data.gov.il. חודש דיווח: אוגוסט 2026.

איך מחושבים האחוזונים

שאלות נפוצות

לכל השאלות
מה דמי הניהול במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות?

דמי הניהול הממוצעים בפועל במסלול הם 0.11 אחוז בשנה מהצבירה. זה ממוצע מדווח, לא בהכרח מה שעמית מסוים משלם.

החציון בקבוצה "קרנות פנסיה" (155 מסלולים) הוא 0.15 אחוז.

בנוסף יש דמי ניהול מהפקדה בשיעור ממוצע של 1.25 אחוז מכל הפקדה.

בהנחות להמחשה (100,000 ש"ח, 20 שנה, תשואה ברוטו של 4 אחוז), ההפרש מול חציון הקבוצה מצטבר לכ 1,700 ש"ח. את ההנחות אפשר לשנות במחשבון.

מה התשואה של מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות?

לחמש שנים התשואה הממוצעת השנתית היא 14.26 אחוז.

לשלוש שנים היא 18.25 אחוז.

התשואות נומינליות ברוטו, נתוני אוגוסט 2026. תשואות עבר אינן מעידות על העתיד.

איפה מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות ביחס למסלולים אחרים בקבוצה?

בתשואה ל 5 שנים, התשואה של המסלול גבוהה מזו של 100 אחוז מהמסלולים האחרים בקבוצה "קרנות פנסיה" (155 מסלולים).

בתשואה ל 3 שנים, היא גבוהה מזו של 98 אחוז מהמסלולים.

דמי הניהול במסלול נמוכים מאלה של 89 אחוז מהמסלולים האחרים בקבוצה.

אחוזון הוא מיקום בתוך הקבוצה, לא ציון איכות.

מה מדד שארפ וסטיית התקן של מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות?

מדד שארפ של המסלול הוא 1.04.

סטיית התקן, שמודדת את תנודתיות התשואה, היא 11.88.

במדד שארפ המסלול נמצא באחוזון 31 בקבוצה.

שארפ מודד כמה תשואה עודפת התקבלה על כל יחידת תנודתיות. פירוט במאמר על גמל נט ופנסיה נט.

מה קרה במיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות מאז ינואר 2024?

דמי הניהול נשארו 0.11 אחוז מאז ינואר 2024.

הנכסים עברו מ 611 מיליון ש"ח ל 5.7 מיליארד ש"ח. הגידול כולל תשואה והפקדות, ולא כל שינוי הוא כניסת כסף חדש.

בדיקת תיק, בלי התחייבות

מה קורה אחרי שתשאירו פרטים

  1. נחזור אליכם בטלפון לשיחה קצרה.
  2. נעבור יחד על המסלול, דמי הניהול והתשואה של החיסכון שלכם.

שם, טלפון וגיל בלבד. לא שואלים כאן על יתרות או מספרי חשבון.